ПЪРВИ ДЕН: Отпътуване с автобус от Велико Търново в 06:30ч в посока жп гара Хасково. От гара Хасково отпътуване с влак по маршрут Хасково – Кърджали – с. Подкова. По време на пътуването ще се насладите на впечатляващи родопски пейзажи. Маршрутът преминава покрай язовир "Студен кладенец" и река Върбица, като ви предлага незабравими гледки и възможност да се докоснете до красотата на природата. Пристигане в с. Подкова – най-южно разположената гара в България. Пешеходна разходка (на разстояние ок. 750 м) до една от най-забележителните атракции – уникалната дървена джамия на „Седемте девойки“. Тя е единствената по рода си в България, построена изцяло от дърво и представлява уникален пример на ислямска архитектура. Тази джамия е построена за една нощ от седем девойки, на които възлюбените са отишли на война. За да се върнат живи и здрави, те сънуват, че трябва да изградят храма. Завършен е на 6 май, а на този ден всяка година местните хора отбелязват Хъдърлез (Гергьовден), когато хиляди гости от България, Гърция, Турция и Западна Европа посещават джамията. Отпътуване с автобус в посока Кърджали. Посещение на храм "Св. Успение Богородично", където е служил известният отец Боян Саръев. Отпътуване в посока скалния феномен „Каменната сватба", разказващ в легенда своята романтична история. Обектът представлява скални късове и съвкупнoст от разнообразни каменни фигури и форми с различни размери и цветове, оприличени на сватбено тържество. Настаняване в хотел. Вечеря. Нощувка.
ВТОРИ ДЕН: Закуска.. Отпътуване за с. Широко поле, от където ще започне похода към Лисиците – селото свързано, със сушата единствено с въжен мост, най – дългият в България, простиращ се на около 260 метра над язовир Студен кладенец. Преминава се по добре утъпкан път, който се движи успоредно на жп линията и язовира. Разходката е лека и приятна. Отнема около 40 мин (ок. 3 км) в посока. Самото село се обитава от около двадесетина жители, препитаващи се от животновъдство. Къщите са от камък, а пътеките, потънали в зеленина и билки. Някога тук е имало детска градина, училище и магазин, но никога не е имало пътища. Отпътуване за Велико Търново. Почивка за обяд в гр. Хасково.
Цената включва:
- Транспорт;
- Екскурзоводско обслужване;
- 1 нощувка със закуска и вечеря в Кърджали;
- Медицинска застраховка.
Цената не включва:
- Билет за влака - 7лв. - цена за предварително закупен групов билет (заплащат се в офиса)
Забележка:
При мъгла, непроходими, опасно хлъзгави, стръмни, наводнени участъци на пешеходните маршрути, при лошо време или след проливни дъждове и свлачища, или други неподходящи метеорологични условия водачът има право еднолично да промени програмата от съображения за сигурността на участниците.
При възникване на извънредни проблеми в пътната или метеорологична обстановка или блокиране на пътни участъци се допуска промяна в програмата. В тези случаи е възможна замяна на обект или съкращаване на програмата.
Туроператорът си запазва правото да променя последователността на изпълнение на програмата.
Изискване към туристите е да се движат като група и да се съобразяват с темпото, което определя водачът.
Лица над 84 години не се застраховат и ТО не носи отговорност при настъпване на застрахователно събитие.
Входните такси за туристическите обекти са актуални към момента на публикуване на програмата. Туроператорът не носи отговорност при промяната им. Туристите заплащат актуалните входни такси към момента на пътуването.